14 listopada w naszej szkole odbyła się wspólna lekcja patriotyzmu. Nasi uczniowie, Mali i Duzi Polacy, uczcili Dzień Niepodległości wierszem, polonezem i pieśnią patriotyczną...

FOTOREPORTAŻW czwartek 16 listopada 2017 r. najmłodsi uczniowie klas Ia i Ib naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Urszula Śliwa- Gawłowska, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci wysłuchały wiersze o książkach w wykonaniu starszych koleżanek. Po wysłuchaniu wierszy dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało zakładkę zaprojektowaną i wykonaną przez panią Martę Pliszkę. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

FOTOREPORTAŻZdjęcia możesz również obejrzeć w zakładce GALERIA :)Uczniowie klasy 1a, 1b z koła informatycznego wraz z panią Agatą Siemek - Pająk i panią Barbarą Siemczyk byli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie na zajęciach z nauki kodowania z robotami Finch w edytorze Scratch. Zdobyte umiejętności pozwoliły dzieciom na szybkie wkroczenie w świat programowania. Dzięki takim lekcją programowanie może stać się niezapomnianą przygodą.

FOTOREPORTAŻCzy już przytuliłeś swojego misia? My w listopadzie świętujemy Dzień Pluszowego Misia, tulimy!...

FOTOREPORTAŻMagia, tańce, zabawy, babeczki z wróżbami... To i wiele więcej u NAS! Uczniowie klas pierwszych w towarzystwie gości z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Trzebini wspólnie świętowali Andrzejki 2017. Dziękujemy za wspólną zabawę.

FOTOREPORTAŻAtrakcje tradycyjnych gimnazjalnych nocy w szkole testowali po raz pierwszy młodsi koledzy i koleżanki z klasy 4. W towarzystwie ,,starszaków'' z klas gimnazjalnych świętowali Andrzejki 2017. Do tańca zagrzewał DJ Łukasz, wróżbita Krzysztof i niezawodna Pani Jola Malczyk przepowiadali przyszłość. Dla każdego coś miłego, więc maraton gier komputerowych i wspólne kibicowanie jak zwykle było obowiązkową atrakcją wieczoru. Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu i jego opiekunce Pani Marcie Pliszce za zorganizowanie tej wspaniałej imprezy, integrującej nową i starszą społeczność uczniowską SP 5.

FOTOREPORTAŻ
Obejrzyj koniecznie film jak taniec potrafi integrować :)