ROK SZKOLNY 2018/2019 uważamy za otwarty! Pamiętając jeszcze szum fal, błękit nieba, kryształ górskiego powietrza i beztroskie wakacyjne przygody, z ciekawością przekroczyliśmy próg naszej odświeżonej szkoły. Pierwszaki oraz czwartoklasiści nieśmiało wypatrywali swoich wychowawczyń oraz szukali bratniej duszy wśród rówieśników. Uczniowie klas drugich i piątej przygotowali dla nas program artystyczny, pełen humoru i muzyki. Nie zapomnieli, że początek września to nie tylko koniec ,laby’ , ale okazja do przypomnienia wojennej kartki z polskiej historii. Klasy gimnazjalne z uśmiechem spoglądały na swoich młodszych kolegów czy rodzeństwo, którzy z wielkimi nadziejami i obawami rozpoczynają ten rok szkolny. Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły życzymy udanego, pełnego dobrej energii roku szkolnego :)

Dnia 8 września 2018 w trzebińskiej bibliotece im. Adama Asnyka odbyło się coroczne Narodowe Czytanie. W tym roku, w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, wybrano powieść Stefana Żeromskiego, pt. "Przedwiośnie". Można było również przeczytać tekst lub wybrany wiersz o tematyce patriotycznej. Naszą szkołę dumnie reprezentowały trzy uczennice: Natalia i Weronika Szewczyk z klasy 5a i Diana Borys z klasy 3a gimnazjum, będące pod opieką pani Katarzyny Paluch. Również uczniowie klasy 5a wykazali zainteresowanie lekturą i przyszli do biblioteki, aby posłuchać uczestników. Do czytania została zaproszona również pani dyrektor Urszula Śliwa-Gawłowska.
Miejmy nadzieję, że w przyszłości spotkamy się w równie licznym gronie, aby upamiętniać ważne wydarzenia i okresy historyczne.

AKCJA- SEGREGACJA zakończona sukcesem. Uczniowie SP 5 ochoczo wyruszyli na podbój parków, ulic i skwerów przyległych do szkoły. Szukali... i znaleźli tysiące śmieci, które niestety pozostawili mieszkańcy Sierszy i okolic. A czy nie lepiej żyć w czystym domu, jakim jest nasz świat? Zastanów się zanim znów beztrosko rzucisz papierek czy butelkę... Po powrocie do szkoły uczniowie zaprezentowali swoje muzyczne oraz plastyczne talenty. Spektakularny POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ oraz KOLEKCJA ZABAWEK EKO jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci. Byliśmy również z wizytą u naszych sąsiadów Przedszkola Samorządowego nr 3. Miło było u Was gościć. Dziękujemy uczniom, nauczycielom, ale również i rodzicom za pomoc w organizacji imprezy i pyszne kiełbaski:)

W piątek 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. "Młodsi sprawdzali czy dorośli tabliczkę mnożenia znają!". Przed egzaminatorami z klasy 5 szkoły podstawowej i klasy 3 gimnazjum rodzice uczniów naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaprzyjaźnionego przedszkola, ale także mieszkańcy Sierszy mogli popisać się znajomością trudnych przypadków mnożenia. Wszyscy którzy odpowiedzieli poprawnie na pytania uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Ten zaszczytny tytuł otrzymali także niektórzy uczniowie, w tym najmłodsi z klasy czwartej.

W naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Chłopaka. Były prezenty, uśmiechy i dużo humoru..., a od Samorządu Szkolnego kosz słodyczy na poprawę humoru :)