"Ślubuję być dobrym Polakiem…
Będę się starał być dobrym kolegą,
Swym zachowaniem i nauką
Sprawić radość rodzicom i nauczycielom.”
Te słowa Pierwszoklasistów usłyszał dziś każdy w naszej szkole. Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była świętem nauczycieli,pracowników szkoły, gimnazjalistów oraz przede wszystkim wyjątkowym dniem uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w naszej placówce. Dziękujemy licznie przybyłym gościom za obecność, dobre słowo i nieus...tanne wspieranie naszych działań. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego dnia. Za wkład pracy, poświęcenie oraz wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno wychowawczej w tym roku szkolnym Nagrodę Burmistrza otrzymały panie: Jolanta Malczyk, Małgorzata Ropka oraz Małgorzata Sarabun. Dyrektor szkoły pani Urszula Śliwa- Gawłowska, dziękując za zaangażowanie i serce oraz życząc dalszych sukcesów w pracy, wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły. Wierszyki, rymowanki, piosenki poprzedziły brawurowo wykonanego Poloneza Pierwszaka. Czwartoklasiści przeszkolili młodsze koleżanki i kolegów z kodeksu ucznia oraz zasad wzorowego zachowania. Ostatni krok by stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły to pomyślne przejście wyzwania Otrzęsin, czyli udział w przygotowanych przez uczniów gimnazjum zadaniach. Nad wszystkim czuwały wychowawczynie: panie Agata Siemek- Pająk, Jolanta Malczyk oraz Katarzyna Paluch. O piękną dekorację zadbała, jak zawsze, pani Marta Pliszka.
Drodzy Pierwszoklasiści, Czwartoklasiści, Wychowawcy oraz Rodzice! Wasze wielogodzinne próby, starania i wielkie zaangażowanie opłaciło się! Będziemy wracać myślami do tego dnia, to pewne! Dziękujemy!
Grono Pedagogiczne oraz pracownicy SP5.

Zdjęcia możesz również obejrzeć w zakładce GALERIA :)

24 października nasi najmłodsi uczniowie brali udział w Poranku muzycznym w Willi NOT. Tematem muzycznej przygody był "Wiedeń - Europejska Stolica Muzyki ".

Szkolna moda, czyli co się nosi w klasie IV A. Nasi czwartoklasiści przekonali się, na czym polega praca projektanta mody. Mieli za zadanie stworzyć projekt koszulki, która oddaje ich zainteresowania i osobowość. Ich krytykiem mody została pani wychowawczyni – Katarzyna Paluch.
Uczniowie z entuzjazmem zabrali się do pracy – nie zabrakło inwencji twórczej, czego efekty można obejrzeć na zdjęciach. Ile charakterów, tyle pomysłów, jednak można wyróżnić poszczególne grupy – piłkarzy, tancerek, miłośników zwierząt, fanów gier komputerowych… Niektórzy inspirowali się nawet klockami Lego! Nasi mali projektanci zaskoczyli nas swoją kreatywnością - z niecierpliwością oczekujemy kolejnych dzieł sztuki, które wyjdą spod ich uzdolnionych rąk.
Tymczasem, jak sądzicie – czy trend się przyjmie?