1 lutego zawitał do nas karnawał. Było kolorowo, głośno i wesoło!
Pierwszaki świetnie się bawiły i już nie mogą się doczekać kolejnej imprezy karnawałowej...

fotoreportaż

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY- 2018- Rodzinnie - Kolorowo- Karnawałowo- Ciekawie- Kreatywnie- Smacznie- Aktywnie- Wesoło !!!! Dla każdego coś miłego!!! Mamy nadzieję, że Wam się podobało. Czy było warto? Sami oceńcie. Zapraszamy na fotorelację z imprezy i pamiątkową galerię portretów z KARNAWAŁOWEJ FOTO-BUDKI SP nr 5 Trzebinia

6 lutego od samego rana uczniowie poszczególnych klas podstawowych i gimnazjalnych uczestniczyli w prelekcjach z zakresu profilaktyki uzależnień i bezpieczeństwa w sieci prowadzonych przez ulubionego trenera naszej młodzieży pana Ireneusza Brachaczka, byłego policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Po południu pan Ireneusz dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem odnośnie zagrożeń spotykanych w sieci oraz mechanizmów uzależnień z rodzicami.
W trakcie dzisiejszego zebrania odbył się również kiermasz słodkości i prac uczniów. SAMORZĄD UCZNIOWSKI wraz z jego opiekunką panią Martą Pliszką oraz panią Justyną Szumniak składają serdeczne podziękowania Rodzicom, którzy przygotowali pyszne wypieki oraz oczywiście wszystkim kupującym. Dochód ze sprzedaży zasili budżet Samorządu i umożliwi organizację kolejnych imprez uczniowskich.

GWIEZDNYM SZLAKIEM, CZYLI CZWARTOKLASIŚCI POZNAJĄ KOSMOS... Dnia 02.02.2018 r. klasa IV a wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Planetarium w Chorzowie. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy o gwiazdach i planetach. Grupa uczniów wyruszyła w podróż o godzinie 8.15. Na miejsce dotarła około godziny 10.00. Chorzów powitał wszystkich mroźnym powietrzem i słoneczną pogodą. Młodzież podczas wizyty w planetarium odwiedziła teleskop i ogródek meteorologiczny, gdzie dowiedziała się, jak to z tą pogodą jest. Młodzi odkrywcy wraz z panią przewodnik uczestniczyli w pokazie wyświetlanym na 23-metrowej sztucznej kopule nieba. Gwiazdy wirowały, a słońce wędrowało po gigantycznym nieboskłonie. Miłym zakończeniem wycieczki był posiłek w restauracji McDonald w Katowicach. Wycieczka pozostawiła miłe wspomnienia i nadzieję na rychły powrót w progi planetarium

Babcie i Dziadkowie Kochamy Was!!! w Waszym Dniu i w Walentynki oraz tak zwyczajnie na co dzień, zupełnie nie od święta. Właśnie zaczynamy ferie, a ferie u dziadków są zawsze bezcenne:) Życzymy Wam wszystkim miłych rodzinnych chwil. Uczniowie klas pierwszych zaprosili wczoraj swoje Babcie i Dziadków na występ i słodki poczęstunek. Dziadkowie i Wnuczkowie Pięknie wyglądaliście razem!

PRÓBA GENERALNA PRZED BIAŁYM SZALEŃSTWEM ZALICZONA!
Uczniowie klasy czwartej oficjalnie rozpoczęli FERIE ZIMOWE... Na zajęciach plastyki, pracując w grupach wykonali rzeźby ze śniegu. Rzeźby już gotowe, teraz pora na TRADYCYJNE BAŁWANY!
Życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku na śniegu. Bawcie się dobrze.
Do zobaczenia po feriach!

Klasa IVA z wychowawczynią panią Katarzyną Paluch urządzili huczne ostatki.  W piątek, tuż przed w feriami bawili się w gronie klasowym. Była wypożyczalnia strojów- a więc i pokaz mody, jakżeby inaczej. Zabawa w krzesła oraz różnorakie pojedynki taneczne, między innymi taniec na gazetach oraz rywalizacja drużyn w grze „Just Dance”. Na koniec uczniowie podjęli się wyzwania nauczenia się i odtańczenia belgijki. Zabawa była przednia, co widać na załączonych obrazkach. Życzymy wszystkim udanej zabawy i radosnych chwil w ostatnich dniach KARNAWAŁU 2018!