IX Biesiada Barbórkowa w Domu Kultury Willa NOT... W poniedziałek 11-go grudnia odbyła się okolicznościowa akademia z okazji święta Górniczej Braci. Jak co roku uroczystość uświetniły występy naszych uczniów. W programie artystycznym przygotowanym pod okiem Pani Małgorzaty Ropki i Jolanty Malczyk mogliśmy zobaczyć występ reprezentantów klas najmłodszych oraz gimnazjalnych.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz młodsi i starsi UCZNIOWIE Szkoły Podstawowej nr 5 składają gorące podziękowania serdecznym Przyjaciołom sierszańskiej szkoły ze Stowarzyszenia Razem w Przyszłość i Społecznego Komitetu Poparcia SP 5 za ofiarowane słodkości oraz życzliwość i wsparcie okazywane nam przez cały rok...

Fotki ze "świętym"... zawsze uśmiechniętym i nie tylko !!! Jak co roku o tej porze na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego do naszej szkoły przybył posłaniec Mikołaja. Tym razem towarzyszyły mu rozśpiewane,,Śnieżynki'' z klasy IIIA. Były słodkości, prezenty, wspólne śpiewanie i moc uśmiechów. W tym dniu każda z klas świętowała po swojemu uczestnicząc w dodatkowych atrakcjach zorganizowanych wspólnie z wychowawcami klas. Było kino dla najmłodszych, mikołajkowe przyjęcia klasowe oraz pierwszy w tym sezonie wyjazd na lodowisko. Sezon świąteczno- zimowych atrakcji uważamy za otwarty!

W dniu 09.12.2017r. odbyła się wycieczka górska na Leskowiec w Beskidzie Małym. Naszym celem było poznanie prawdziwej górskiej zimy i aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknym miejscu. Wszystko co zaplanowaliśmy udało się zrealizować. Po wysiłku podczas podejścia ogrzaliśmy się i zjedliśmy obiad w Schronisku PTTK na Leskowcu. W wycieczce brali udział uczniowie klasy czwartej, ich rodzice oraz uczniowie klas gimnazjalnych. Wszystkim uczestnikom wycieczki dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy na kolejne wyjazdy. Opiekunami podczas wycieczki byli p. Urszula Śliwa- Gawłowska, p. Robert Łączka oraz p. Dariusz Wcisło.

Pierwsza Wigilia w historii reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 5.

Zgodnie z tradycją obchodów tego święta w Gimnazjum nr 2, dzięki życzliwości Ks. prałata Stanisława Krzysika, zagościliśmy w Kościele Niepokalanego Serca NMP w Sierszy. W towarzystwie licznie przybyłych gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych obejrzeliśmy wspólny występ starszych i młodszych uczniów. Najpierw w przedstawieniu pt. ,, Wigilia w autobusie'' zaprezentowali się gimnazjaliści. Występy aktorskie starszych kolegów uświetnił śpiew ,,chórków anielskich'' - uczniów klas: IVA, IA i IB. W drugiej części występu, w iście bajkowej scenerii, zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych uczęszczający na zajęcia Koła Plastyczno-Teatralnego, prowadzonego przez Panią instruktor Agnieszkę Niemiec-Kłaput z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pyszne wypieki i pomoc w organizacji poczęstunku.